Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تولد نخستین میمون حاصل از پیوند بافت تولید کننده اسپرم

۳ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

پژوهشگران تکنیک جدیدی ارائه داده‌اند که به پسرانی که به‌علت درمان سرطان نابارور می‌شوند، این امکان را می‌دهد بتوانند در بزرگ‌سالی پدر شوند.

در مرکز پژوهش‌های علمی نخستی‌های اورگان در بیورتن، میمونی رزوس به‌نام گریدی زیر نظارت شدیدی درحال‌بزرگ‌شدن است؛ زیرا او شجره‌نامه‌ای غیرعادی دارد. پژوهشگران او را با استفاده از اسپرم‌های حاصل از بافت بیضه‌های پدرش تولید کردند که در جوانی از بدن او برداشته شده بود و سپس، در زمان بلوغ باردیگر به بدن او (پدر گریدی) پیوند زده شده بود. اگر همه‌چیز برای گریدی خوب پیش رود، این تکنیک ممکن است روزی بتواند استفاده شود تا باروری را در پسرانی بازیابی کند که تحت‌درمان‌ سرطانی مضر قرار می‌گیرند.

خبر تولد گریدی که روز ۲۱مارس در مجله‌ی Science منتشر شد، نشان‌دهنده‌ی موفقیتی حیاتی درزمینه‌ی تلاش‌های طولانی برای فراهم‌کردن قابلیت پدرشدن برای پسرانی است که وقتی هنوز اسپرمی تولید نمی‌کنند، برای سرطان تحت‌درمان قرار می‌گیرند.

زیست‌شناسان تولیدمثل که این روش را توسعه داده‌اند، اکنون از نزدیک درحال‌تماشای میمون تقریبا یک‌ساله‌ای هستند تا ببینند او طبیعی رشد می‌کند یا نه. کایلی اوروینگ، یکی از پژوهشگران این مطالعه از دانشگاه پیترزبورگ در پنسیلوانیا می‌گوید:

مقاله‌های مرتبط:

پژوهشگران قبلا از این تکنیک برای تولید نوزادانی در موش و خوک استفاده کرده بودند. اگر گریدی بدون مشکل بزرگ شود، این روش می‌تواند به‌آسانی برای انجام آزمایش روی انسان‌ها آماده شود.

پیوند برای آینده

گروه اوروینگ وقتی میمون‌ها آن‌قدر جوان بودند که اسپرمی تولید نمی‌کردند، نمونه‌هایی از بافت بیضه‌ی آن‌ها را برداشتند (ازجمله پدر گریدی). آن‌ها نمونه‌ی بافت را تا زمان بلوغ این میمون‌ها نگه‌داری کردند و سپس، نمونه‌ها را ذوب کردند و بافت را زیر پوست کیسه‌ی بیضه پیوند زدند. کمتر از یک سال بعد، این تکه‌های بافت پیوندشده در‌حال‌تولید تستوسترون بودند و تمام بافت‌های بازیابی‌شده در محل‌های پیوند اسپرم تولید می‌کردند. سپس، تیم اوروینگ اسپرم‌های پدر گریدی را گرفتند و برای تولید جنین از روش لقاح مصنوعی استفاده کردند. گروه‌های پژوهشی دیگری نیز مشغول کار روی روش‌های مشابهی روی حیوانات مزرعه هستند. هدف آن‌ها پیوند سلول‌های بنیادی تولیدکننده‌ی اسپرم از دام‌های برتر به دام‌های معمولی است. امید است تعداد کافی اسپرم از دام‌های نر برتر در اسپرم انزالی دام‌های نر معمولی تولید شود. این امر می‌تواند موجب تسریع تلاش‌های اصلاحی ازطریق تولید دام‌های نری خواهد شد که بتوانند فرزندان باارزش‌تری تولید کنند.

گریدی-میمون

گریدی نخستین نخستی‌سان متولدشده با استفاده از اسپرم از تکنیک پیوند بافت است

در سال ۲۰۱۲، گروه پژوهشی اوروینگ با استفاده از تکنیک پیوند سلول‌های بنیادی مشابهی در میمون‌ها موفقیت اولیه‌ای در‌این‌زمینه کسب کردند. بااین‌حال، این پژوهشگران در آن زمان با استفاده از این اسپرم‌ها نوزادی تولید نکردند؛ زیرا آن‌ها نمی‌توانستند تعیین کنند نوزاد میمونی که از‌این‌طریق به‌دنیا می‌آید، حاصل اسپرم‌های تولیدشده از سلول‌های پیوندی است یا اینکه به‌وسیله‌ی سلول‌هایی تولید شده که پس از آسیب، بخشی از عملکرد خود را بازیافته‌اند. این موفقیت به‌اندازه‌ی کافی چشمگیر بود که بتواند اوروینگ را متقاعد کند شاید درمان انسانی چند سال دیگر دردسترس قرار گیرد؛ بنابراین، او تلاشی برای جمع‌آوری بافت‌های بیضه از پسرانی را آغاز کرد که تحت روش‌های درمانی مخرب برای باروری قرار می‌گیرند. گروه اوروینگ همراه‌با افرادی از دیگر مراکز پزشکی، نمونه‌های بافت‌ بیش از ۲۰۰ پسر را جمع‌آوری کرده‌اند. این بافت می‌تواند برای رویکردهای اوروینگ پیوند سلول‌های بنیادی یا پیوند بافتی که در آخرین گزارش توضیح داده شده، استفاده شود. اگر او موفق شود، این روش را روی انسان‌ها عملی کند.

جهشی بزرگ

برای زیست‌شناسان تولیدمثل، نظیر استفان اشلات، موفقیت اوروینگ به‌اندازه‌ای است که راه را برای آزمایش‌های بالینی هموار کند. او می‌گوید:

فکر می‌کنم با این مقاله، کمیته‌های اخلاقی در سرتاسر جهان اجازه‌ی انجام این مطالعات را خواهند داد.

باوجوداین، الن گوسنز، زیست‌شناس تولیدمثل در دانشگاه وریج بروکسل، هشدار داد بافت پیوندی حاصل از افراد مبتلا به سرطان ممکن است سلول‌های بدخیمی با خود حمل کند که می‌توانند تومورهای جدیدی تولید کنند. پژوهشگران باید راه‌هایی برای تضمین این امر توسعه دهند که آن بافت‌ها عاری از سرطان هستند. بااین‌حال، گوسنز می‌گوید موفقیت در میمون‌ها برای این حوزه از علم مهم است. تلاش‌های گذشته به‌منظور تولید اسپرم از بافت‌های پیوندی، موفقیت‌آمیز بوده است؛ اما تولید اسپرم بین جوندگان و نخستی‌هایی مانند میمون و انسان متفاوت است. عملی‌شدن این کار در نخستی‌ها گام بزرگی است.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


طبق آزمایشی کوانتومی، چیزی به‌نام واقعیت عینی وجود ندارد

۳ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

همیشه در زندگی عادی، توصیف ما از واقعیت تصوری جهانی است که همه‌ی مشاهده‌گران در سراسر جهان در آن اتفاق‌نظر دارند؛ اما مکانیک کوانتومی به ما نشان می‌دهد می‌تواند این‌گونه نباشد.

در سال ۱۹۶۱، اگان ویگنر، فیزیک‌دان برنده‌ی نوبل، با آزمایشی فکری توانست یکی از پارادوکس‌ها‌ی مکانیک کوانتومی را مطرح‌ کند که کمتر به آن توجه‌ شده بود. این آزمایش نشان می‌دهد طبیعت عجیب جهان چگونه به دو مشاهده‌گر این امکان را می‌دهد دو واقعیت متفاوت از یک پدیده را تجربه‌ کنند.

پس‌ازآن، دانشمندان از این آزمایش فکری استفاده‌ کردند تا ماهیت اندازه‌گیری را مشخص‌ کنند و درباره‌ی این موضوع بحث کنند که آیا چیزی به‌نام واقعیت وجود دارد یا نه. این موضوع بسیار مهم است؛ چراکه دانشمندان از نتایج آزمایش‌ها برای مشخص‌کردن دقیق واقعیت استفاده می‌کنند؛ اما اگر آن‌ها واقعیت‌ها‌ی متفاوتی تجربه می‌کنند، چگونه می‌توانند بفهمند این واقعیت‌ها دقیقا چه چیزی هستند؟

این آزمایش موضوع مناسبی برای بحث و تبادل‌نظر فراهم‌ کرد؛ ولی آزمایش فکری ویگنر به‌هر‌حال تا‌کانن از آزمایشی فکری فرا‌تر نرفته است.

آزمایش ویگنر

بااین‌حال در سال گذشته، فیزیک‌دانان متوجه‌ شدند پیشرفت‌ها‌ی اخیر فناوری کوانتومی باز‌سازی آزمایش ویگنر را به‌صورت واقعی برایمان امکان‌پذیر کرده است. به‌عبارتِ‌دیگر، باید بتوان واقعیت‌ها‌ی مختلف را ساخت و آن‌ها را در آزمایشگاه مقایسه‌ کرد تا در آخر، بتوانیم درباره‌ی پذیرفتن یا نپذیرفتن آن‌ها بحث‌ کنیم.

درحال‌حاضر، ماسیمیلیانو پرویتی و تعدادی از همکارانش در دانشگاه هریوت وات ادینبورگ ادعا کردند این آزمایش را اولین‌بار انجام داده‌اند. آن‌ها واقعیت‌ها‌ی مختلفی ساخته‌اند و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده‌اند. نتیجه‌ی آن‌ها از این آزمایش گفته‌ها‌ی ویگنر را تأیید‌ کرد؛ یعنی این واقعیت‌ها می‌توانند کامل سازش‌نا‌پذیر باشند؛ بنابر‌این، توافق‌داشتن ناظران بر سر واقعیت عینی در آزمایش ناممکن است.

پایه‌ی آزمایش فکری ویگنر بسیار سر‌راست است. این آزمایش با تک فوتون قطبیده آغاز می‌شود که موقع اندازه‌گیری، می‌تواند قطبش افقی یا عمودی داشته‌ باشد. بااین‌حال طبق قوانین مکانیک کوانتومی، قبل از اندازه‌گیری، این فوتون در زمان مشخصی هر دو حالت قطبش را دارد. به این ویژگی اَبَر‌جای‌گزیدگی (Superposition) گفته می‌شود.

ویگنر دوست خود را در آزمایشگاهی تصور‌ کرد که او از همان‌جا، حالت فوتون را اندازه‌گیری و نتیجه را ذخیره می‌کند؛ در‌حالی‌که خود ویگنر حالت فوتون را از دور اندازه‌گیری می‌کند. ویگنر اطلاعی از اندازه‌گیری دوستش ندارد و باید این فرض را بپذیرد که فوتون و همه‌ی اندازه‌گیری‌ها روی آن، در اَبَر‌جای‌گزیدگی از همه‌ی نتایج ممکن آزمایش قرار‌ دارند. ویگنر باید فرض‌ کند دوستش همه‌ی نتایج ممکن آزمایش را به‌صورت هم‌زمان به‌دست آورده است.

ویگنر حتی می‌تواند برای مطمئن‌شدن از وجود این اَبَر‌جای‌گزیدگی آزمایشی انجام‌ دهد. این آزمایش نوعی آزمایش تداخلی است که نشان می‌دهد واقعا فوتون و اندازه‌گیری آن در اَبَر‌جای‌گزیدگی هستند یا خیر. از دید ویگنر، وجود اَبَر‌جای‌گزیدگی یک واقعیت است و این واقعیت ایجاب می‌کند اندازه‌گیری انجام شده باشد.

این دیدگاه با دیدگاه دوست ویگنر که اندازه‌گیری را انجام‌ و نتیجه را گزارش‌ داده، در تناقض شدید است. دوست ویگنر حتی می‌تواند به ویگنر تلفن‌ کند و بگوید اندازه‌گیری انجام‌ شده است؛ به‌شرط آنکه نتیجه را آشکار‌ نکند.

پس، دو نتیجه برای این دو نفر متفاوت‌ هستند. پرویتی و همکارانش گفتند:

این موضوع واقعیتی را رد می‌کند که هر‌کدام از این دو نفر گزارش‌ کرده‌اند.

این فقط تئوری است؛ اما سال گذشته، کاسلاو برکنر در دانشگاه وین اتریش با استفاده از تکنیک در‌هم‌تنیدگی چندین ذره در یک زمان راهی برای بازسازی آزمایش ویگنر در آزمایشگاه  پیدا‌ کرد و آن را انجام داد.

پرویتی و همکارانش می‌گویند:

دریافتیم که آزمایش ۶ فوتونی، حالت گسترده‌تر فیلم‌نامه‌ی آزمایش ویگنر است.

آن‌ها از ۶ فوتون در‌هم‌تنیده برای ایجاد دو نتیجه‌ی نهایی استفاده‌ کردند که یکی از آن‌ها نتیجه‌ی ویگنر و دیگری نتیجه‌ی دوست ویگنر را نشان می‌دهند. دوست ویگنر قطبش یک فوتون را اندازه‌ می‌گیرد و نتیجه را ذخیره می‌کند. سپس، ویگنر برای مشخص‌کردن بودن یا نبودن اَبَر‌جای‌گزیدگی میان فوتون و اندازه‌گیری آن، اندازه‌گیری تداخلی انجام می‌دهد.

از این آزمایش نتیجه‌ای قطعی به‌دست می‌آید. همان‌گونه که ویگنر پیش‌بینی کرده‌ بود، به‌نظر می‌رسد هر دو این واقعیت‌ها می‌توانند هم‌زمان وجود داشته‌ باشند؛ حتی در‌صورتی‌که دو واقعیت به‌شدت با یکدیگر نا‌سازگار باشند. این موضوع سؤال‌ها‌ی جالبی ایجاد می‌کند که فیزیک‌دانان را وادار می‌کند تا طبیعت واقعیت را از نو بررسی‌ کنند.

ایده‌ی اینکه مشاهده‌گر‌ان درنهایت می‌توانند نتایج خود را با دیگری تطبیق دهند، برپایه‌ی چند فرضیه استوار است. اولین فرض این است که واقعیت‌ها‌ی جهانی وجود‌ دارند و مشاهده‌گر‌ان می‌توانند بر سر آن‌ها با یکدیگر توافق داشته‌ باشند.

باوجوداین، فرضیه‌ها‌ی دیگری نیز وجود‌ دارد. یکی از این فرضیه‌ها این است که مشاهده‌گر‌ان در انتخاب مورد مشاهده‌ی خود آزاد هستند. فرض دیگر این است که انتخاب‌ها‌ی یکی از مشاهده‌گر‌ان بر انتخاب‌ها‌ی مشاهده‌گر دیگر تأثیر‌گذار نیست. فیزیک‌دانان به این فرض، «فرض محلی» می‌گویند. اگر یک واقعیت عینی وجود‌ داشته‌ باشد که همه در آن اتفاق‌نظر داشته‌ باشند، همه‌ی این فرض‌ها برقرار هستند.

بااین‌حال، نتایج حاصل از کار پرویتی و همکارانش نشان می‌دهد حقیقت عینی وجود‌ ندارد. آزمایش نشان می‌دهد یکی یا بیشتر از یکی از این سه فرضیه باید غلط باشند: ۱. یک حقیقت برای همه وجود‌ دارد؛ ۲. انتخاب‌ها‌ی آزاد داریم؛ ۳. شرط محلی‌بودن را داریم.

برای کسانی که همچنان به دیدگاه سنّتی حقیقت پایبند‌ هستند، راه دیگری وجود‌ دارد. با بازنگری دوباره‌ی آزمایش، روزنه‌ی دیگری پیدا می‌شود. البته، فیزیک‌دانان سال‌ها تلاش کرده‌اند در آزمایش‌ها‌ی مختلف، همه‌ی روزنه‌ها را ببندند؛ اما اعتراف‌ کردند شاید هیچ‌گاه نتوان همه‌ی روزنه‌ها را بست.

باوجوداین، این کار دستاورد‌ها‌یی برای کار دانشمندان داشته است. پرویتی و همکارانش می‌گویند:

راه علمی بر واقعیت‌ها‌یی استوار است که از تکرار آزمایش‌ها‌یی به‌دست‌ آمده‌اند که نتایج جهانی داشته‌اند و به مشاهده‌گر وابسته نیستند.

با‌این‌حال، آن‌ها در همین مقاله، این گفته را به‌صورت مرگباری سست‌کردند. قدم بعدی این است که جلو‌تر برویم: باید آزمایش‌ها‌یی طراحی کنیم که نتایج نهایی به‌شدت ناسازگاری داشته‌ باشند. اینکه این داستان ما را به چه سمتی پیش می‌برد، اصلا مشخص نیست و هر‌کسی نظر و پیش‌بینی خود را برای آن دارد؛ اما قطعا ویگنر و دوستش شگفت‌زده نخواهند‌ شد.

برای مشاهده‌ی اصل مقاله به اینجا مراجعه کنید.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


اکسپریا XZ3 سونی موفق شد امتیاز ۷۹ را از DxOMark کسب کند

۲ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

مؤسسه‌ی DxOMark ساعاتی پیش بررسی عمیق خود از دوربین سونی اکسپریا ایکس‌زد ۳ را منتشر کرد.

سونی اکسپریا ایکس‌زد ۳ (Sony Xperia XZ3) که در شهریور۱۳۹۷ رونمایی شده، موبایلی رده‌بالا محسوب می‌شود که از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۴۵ و نمایشگر ۶ اینچ OLED و دوربین اصلی تکی ۱۹ مگاپیکسلی با حسگر ۱/۲.۳ اینچ بهره می‌برد. از همان زمان معرفی، دوربین تکی این گوشی ازجمله موضوعاتی بود که بحث‌و‌جدل زیادی در بین کاربران آغاز کرد. سونی توانسته ثابت کند می‌توان فقط با یک دوربین عملکردی در حد بهترین‌ها داشت؟ بررسی عمیق دی‌ایکس‌اُمارک (DxOMark)، حداقل برای سونی خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.

دوربین اصلی اکسپریا XZ3 از لنزی با فاصله‌ی کانونی ۲۵ میلی‌متر و دیافراگم f/2.0 بهره می‌برد. این دوربین توانایی ضبط ویدئوِ ۴K با نرخ ۳۰ فریم‌بر‌ثانیه را دارد و به‌لطف بهره‌مندی از لرزش‌گیر الکترونیکی پنج‌محوره، ویدئوهای نهایی از لرزش کمی برخوردار هستند. همچنین، این گوشی از اسلات میکرو SD بهره می‌برد که می‌تواند عاشقان عکاسی و فیلم‌برداری را راضی نگه دارد.

Sony Xperia XZ3

در چند سال اخیر، دوربین تکی در گوشی‌های هوشمند رده‌بالای انگشت‌شماری دیده شده‌اند. درواقع، اکثر تولیدکنندگان امروزه به تولید گوشی‌هایی با چند دوربین علاقه دارند. این موضوعی است که نه‌تنها در بازار پرچم‌داران، بلکه حتی در بازار میان‌رده‌ها نیز صدق می‌کند. البته، وجود چندین دوربین لزوما نمی‌تواند نتیجه‌ای اعجاب‌انگیز به‌دنبال داشته باشد. گوگل با تولید گوشی‌های سری پیکسل نشان داده که با یک دوربین هم می‌توان تصاویری باکیفیت در حدواندازه‌ی بهترین‌ گوشی‌ها ثبت کرد. به‌عبارتِ‌دیگر، می‌توان تنها با یک دوربین و بهره‌مندی از نرم‌افزار مناسب، با گوشی‌های چنددوربینه رقابت کرد. 

درادامه، از شما دعوت می‌کنیم مشخصات اصلی مرتبط با دوربین اکسپریا ایکس‌زد ۳ را تماشا کنید:

مشخصات کلیدی دوربین گوشی سونی اکسپریا ایکس‌زد ۳
دوربین یگانه
حسگر ۱۹ مگاپیکسلی ۱/۲.۳ اینچ و اندازه‌ی پیکسل ۱.۲۲ میکرومتر
لنز با فاصله‌ی کانونی ۲۵ میلی‌متر و دیافراگم f/2.0
فوکوس خودکار تشخیص فاز و فوکوس خودکار لیزری (راهنمای انواع فوکوس در دوربین‌ها)
فلاش LED
توانایی ضبط ویدئو ۴K (وضوح ۲۱۶۰p) با نرخ ۳۰ فریم‌بر‌ثانیه. تنظیمات دوربین به‌صورت پیش‌فرض روی وضوح ۱۰۸۰p و نرخ ۳۰ فریم‌بر‌ثانیه تنظیم شده است

اکسپریا ایکس‌زد ۳ توانسته امتیاز ۷۹ را از DxOMark کسب کند که در حالت کلی، برای محصولی تک‌دوربینه امتیاز درخورتوجهی به‌شمار می‌آید. در رده‌بندی DxOMark، این گوشی بعد از گوشی سونی ایکس‌زد پریمیوم قرار گرفته است؛ بااین‌حال نمی‌توان آن را درحد بهترین‌های بازار دانست. 

امتیاز این گوشی در بخش عکاسی معادل ۷۴ است که سهم بیشتر این امتیاز به‌دلیل اکسپوژر مناسب در تمامی وضعیت‌های نوری به‌دست آمده و از‌این‌نظر باید به سونی تبریک گفت. درضمن، بهره‌مندی از سیستم فوکوس خودکار دقیق و نیز نمایش فراوان جزئیات و بافت‌ها و البته نمایشگر دلپذیر رنگ‌ها، از دیگر مشخصه‌های این دوربین هستند. 

افزون‌بر‌این‌،‌ دوربین ایکس‌زد ۳ تعادل سفیدی مناسبی هنگام تصویربرداری در محیط‌های پرنور و محیط‌های داخلی با نور معمولی ارائه می‌دهد. این گوشی به‌لطف بهره‌مندی از دوربین ۱۹ مگاپیکسلی، به‌خوبی می‌تواند جزئیات و بافت‌ها را به‌تصویر بکشد، البته تا زمانی‌که نخواهید با آن از محیط‌های کم‌نور عکس بگیرید.

سونی اکسپریا ایکس زد 3 / Sony Xperia XZ3

دوربین اکسپریا ایکس‌زد ۳ در حدواندازه‌ی بیشتر پرچم‌داران ظاهر نمی‌شود

با همه‌ی این‌ها، دوربین اکسپریا ایکس‌زد ۳ هنوزهم برای پیشرفت جا دارد. برای مثال، گستره‌ی داینامیکی این دوربین به‌طور درخورتوجهی درمقایسه‌با دیگر گوشی‌های هم‌رده، محدودتر است. این موضوع اندکی اذیت‌کننده است. درضمن، درحالی‌که نمایش رنگ‌ها در دوربین XZ3 درحالت کلی دلپذیر است، در وضعیت نوری ضعیف، این موضوع همیشه صدق نمی‌کند. 

برخلاف بسیاری از گوشی‌های چند‌دوربینه و برخی از گوشی‌های تک‌دوربینه، نظیر پیکسل ۳ گوگل و اکسپریا ایکس‌زد ۳، از جلوه‌ی بوکه برای عکاسی بهره نمی‌برد؛ به‌همین‌دلیل، امتیاز ۲۵ برای آن در نظر گرفته شده است. درضمن، به‌دلیل نبود لنز تله‌فوتو یا سیستم بزرگ‌نمایی نرم‌افزاری قوی، نظیر سوپررزولوشن گوشی‌های پیکسل،‌ امتیاز بخش بزرگ‌نمایی دوربین XZ3 هم چندان چنگی به‌دل نمی‌زند و تقریبا هم‌رده با گوشی‌های مجهز به بزرگ‌نمایی دیجیتال قرار می‌گیرد. بزرگ‌نمایی تصاویر ثبت‌شده با XZ3، حالتی پیکسلی به‌ آن‌ها می‌بخشد که اصلا جذاب به‌شمار نمی‌آید. 

افزون‌براین، DxOMark امتیاز ۸۵ را برای بخش فیلم‌برداری دوربین گوشی سونی در نظر گرفته است. متخصصان این مؤسسه به‌طور ویژه به لرزش‌گیر الکترونیکی به‌کار‌رفته در این گوشی و کارایی‌های آن اشاره می‌کنند و آن را یکی از ویژگی‌های مثبت بخش فیلم‌برداری می‌دانند. درضمن، اکسپوژر هنگام فیلم‌برداری در سطح بسیار خوبی قرار دارد و در اکثر وضعیت‌های نوری، سطح نویز هم به‌خوبی کنترل می‌شود. درکنار این‌ها، ظاهرا دوربین ایکس‌زد ۳ سیستم فوکوس خودکار بسیار دقیق و کارآمدی دارد.

البته، این دوربین در بخش فیلم‌برداری بی‌نقص نیست. نمایش رنگ‌ها در فیلم‌هایی که این دوربین در محیط‌های کم‌نور ضبط می‌کند، چندان دل‌پذیر نیست. ظاهرا دوربین ایکس‌زد ۳ به‌طورکلی عملکرد موفقی در محیط‌های کم‌نور ندارد؛ چراکه حتی جزئیات ویدئوها نیز در چنین وضعیتی، چنگی به‌دل نمی‌زند. محدودبودن گستره‌ی داینامیکی نیز یکی دیگر از نکات منفی است.

امتیاز DxOMark سونی اکسپریا ایکس زد 3 / Sony Xperia XZ3

دیدگاه شما درباره‌ی امتیاز اکسپریا ایکس‌زد ۳ چیست؟

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


هیوندای توسان N لاین معرفی شد

۲ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

فروش درخورتوجه کراس‌اور هیوندای توسان در بازار جهانی ادامه دارد. به‌زودی، این خودرو با نسخه‌ی N لاین و تجهیزات اسپرت هم تولید خواهد شد.

چند هفته قبل، هیوندای تیزرهایی از توسان N لاین منتشر کرده بود تا نویدبخش کراس‌اوری اسپرت و جوان‌پسند باشد. پیش‌ازاین، سری خودروهای N لاین با مدل‌هایی از ولوستر و i30 شناخته می‌شدند. هدف هیوندای از تولید این محصولات، ایجاد تنوع در سبد فروش و رقابت در بازار خودروهای بهینه‌سازی‌شده همراه‌با امکانات اضافی است. مشابه سری F در محصولات برند لکسوس یا فراتر از آن، مدل‌های M ساخت بی‌ام‌و، هیوندای نیز تلاش می‌کند علاقه‌مندان به تولیدات خود را با مدل‌های اسپرت و آپشنال افزایش دهد.

Hyundai Tucson N Line

تاکنون، سری N لاین هیوندای به محصولات کوچک و اقتصادی تعلق داشت. اضافه‌شدن توسان به این گروه، نکته‌ی بسیار مهمی در روند توسعه‌ی هیوندای محسوب می‌شود و می‌توان امیدوار بود دیگر مدل‌های پرفروش بزرگ‌ترین خودروساز کره، مثل سوناتا و سانتافه، در نسخه‌ی N لاین رونمایی شوند.

Hyundai Tucson N Line

هیوندای توسان N لاین صرفا نسخه‌ای متفاوت از نمونه‌ی استاندارد با سپرهای اسپرت نیست. این محصول در سیستم فرمان و تعلیق نیز، برتری‌هایی در‌مقایسه‌با مدل‌های معمول دارد. راننده‌ی هیوندای توسان N لاین حس کراس‌اوری اسپرت با فرمان‌پذیری بهتر و هیجان بیشتر را تجربه خواهد کرد. بنابر اعلام رسمی هیوندای، فنربندی این خودرو ۸ درصد در جلو و ۵ درصد در عقب، سخت‌تر از مدل استاندارد است. درضمن، نرم‌افزار کنترل سختی فرمان نیز مخصوص توسان N لاین برنامه‌ریزی شده است.

Hyundai Tucson N Line

رینگ‌های اسپرت ۱۹ اینچی با نمای سیاه‌رنگ به‌‌طور استاندارد روی توسان N لاین ارائه می‌شوند. رنگ تیره در قسمت‌های مختلف سپرها، بال عقب، سقف، ریل باربند و آینه بغل هم وجود دارد. با نگاه دقیق‌تر می‌توان فهمید جلوپنجره‌ی توسان N لاین هم تاریک‌تر از مدل استاندارد به‌نظر می‌رسد و فلز این قسمت به‌جای کروم براق، خاکستری تیره است. بازطراحی سپر این خودرو، مهم‌ترین وجه تمایز با توسان معمولی محسوب می‌شود و نقش مهمی در ظاهر اسپرت سری N لاین ایفا می‌کند. همچنین، چراغ‌های LED روشنایی روز از داخل کاسه‌چراغ حذف شده و حالا در طرفین سپر هستند.

Hyundai Tucson N Line

در فضای داخلی، حرف N و خط دوخت قرمز روی صندلی‌ها تفاوت توسان N لاین با مدل استاندارد را نشان می‌دهند. روی دسته‌دنده نیز فلز نقره‌ای رنگ با لوگوِ N لاین وجود دارد. درمجموع، فضای داخلی خودرو تفاوت چندانی با نمونه‌ی اصلی ندارد و صرفا می‌توان از چرم مرغوب صندلی‌ها با ظاهر اختصاصی استفاده کرد.

Hyundai Tucson N Line

در کمال تعجب، توسان N لاین ازنظر پیشرانه و قوای فنی، برتر از مدل استاندارد نیست. سیستم دودیفرانسیل و جعبه‌دنده‌ی اتوماتیک امکانات اضافی خودرو هستند که در نسخه‌ی پایه وجود ندارند. هیوندای توسان N لاین در ارزان‌ترین مدل، به جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی و انتقال قدرت تک‌محور روی چرخ‌های جلو مجهز خواهد بود. این خودرو با یک نوع پیشرانه‌ی بنزینی و دو نمونه‌ی دیزل تولید خواهد شد. مدل بنزینی از پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۷۴ اسب‌بخار و گشتاور ۲۶۵ نیوتن‌متر برخوردار است تا سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۹ ثانیه و نهایت سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت فراهم شود. میانگین مصرف سوخت هیوندای توسان N لاین ۷.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتربرساعت خواهد بود.

خبر خوشحال‌کننده برای طرفداران هیوندای و کراس‌اورهای اسپرت، برنامه‌ی تولید توسان N لاین با پیشرانه‌ی ۳۴۰ اسب‌بخار است. البته، این محصول تقریبا دو سال دیگر تولید خواهد شد. در سمت دیگر ماجرا، شایعاتی وجود دارد که پیشرانه‌ی ۲ لیتری N پرفرمنس هیوندای با قدرت ۲۷۵ اسب‌بخار که روی i30N ارائه شد، برای توسان N لاین هم عرضه شود. قیمت نهایی این خودرو با پیشرانه‌ی ۱۷۴ اسب‌بخار، حدود ۳۰,۰۰۰ دلار خواهد بود؛ درحالی‌که قیمت ارزان‌ترین نسخه از هیوندای توسان در بازار جهانی ۲۴,۰۰۰ دلار است.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


سرانجام اپلیکیشن‌های ایرانی iOS به کجا خواهد رسید؟

۱ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

در هفته‌های گذشته، بسیاری از اپلیکیشن‌های ایرانی روی سیستم‌عامل iOS غیرفعال شده‌اند. راه‌حل پیش‌ روی کاربران و شرکت‌های توسعه‌دهنده‌ی ایرانی چیست؟ همراه زومیت باشید.

در اکوسیستم اپل، فروشگاه‌های غیررسمی برای انتشار رسمی اپلیکیشن وجود ندارد و شما باید برای استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف از اپ‌استور (فروشگاه رسمی اپل) استفاده کنید. از نسخه‌ی نهم iOS به‌بعد، از نصب و ذخیره‌ی فایل نصبی اپلیکیشن‌ها حتی ازطریق آیتونز هم جلوگیری شد و دیگر در فایل‌های پشتیبان (Backup) گرفته‌شده، نمی‌توانستید اپلیکیشن‌های خود را به‌‌طور آفلاین نصب کنید. این روند مزایا و معایبی دارد که کاربران دستگاه‌های اپلی ناخداگاه مجبورند آن را قبول کنند. اتکا به اپ‌استور امنیت به‌ارمغان می‌آورد؛ درنتیجه، خیال شما از خطرهای بسیار زیادی راحت خواهد بود.

اگر جزو آن دسته کسانی بوده‌اید که طعم جیلبریک به زیر زبانتان رفته؛ پس، به‌احتمال زیاد با فروشگاه‌های غیررسمی آشنای هستید. توییک‌‌ها و اپلیکیشن‌های زیادی در این فروشگاه‌ها موجود بودند که کاربران محدودی به آن دسترسی داشتند. فروشگاه‌های غیررسمی در کشور‌‌های جنوب‌شرق آسیا رواج بیشتری داشتند و اگر به‌یاد داشته باشید، هرازچندگاهی یکی از آن‌ها سروصدای زیادی به‌پا می‌کرد و سپس مانند آبی بر آتش، به خاطره‌ها سپرده می‌شد.

در دنیای اندروید، استفاده‌ی رایگان از اپلیکیشن‌های پولی در وب‌سایت‌های مختلف بسیار رایج است و تنها کاری که باید انجام دهید، تأییدکردن نصب از فروشگاه‌های مختلف در  تنظیمات امنیت گوشی است. این اتفاق مصداق بارز نقض امنیت و حریم شخصی خواهد بود و حقوق بسیاری از توسعه‌دهندگان زیر پا گذاشته‌ خواهد شد. البته، بسیاری از توسعه‌دهندگان از روش‌هایی استفاده کرده‌اند که اگر اپلیکیشن‌ها به‌‌طور گسترده‌ پخش شد، بازهم بتوانند جلوِ آن را بگیرد. بااین‌حال، درصورت نصب اپلیکیشن از فروشگاه‌های مختلف، تمامی عواقب برعهده‌ی خودتان بود. در فروشگاه‌های غیررسمی، بسیاری از اپلیکیشن‌ها دست‌کاری‌شده و شاید اثر نرم‌افزاری مخرب داشته باشند. همه‌ی این‌ها باعث شده توسعه‌دهندگان زیادی به اهمیت اپل بیشتر پی ببرند؛ زیرا خیال آن‌ها از بابت انتشار اپلیکیشن‌ در فروشگاه‌های مختلف راحت خواهد بود

کمی از تفاوت‌های دنیای اندروید با iOS فاصله بگیریم. با نگاهی به گذشته‌ی اپلیکیشن‌های iOS برای کاربران ایرانی، متوجه خواهیم شد در هیچ دوره‌ای، توسعه‌دهندگان ایرانی نتوانسته‌اند خیالی آسوده داشته باشند. تقریبا از همان ابتدا برای انتشار اپلیکیشن، باید با ثبت شرکتی در کشور‌های اطراف، اپلیکیشن را ثبت و برچسب ایران را از خود حذف کنند. در زمان‌های گذشته، سخت‌گیری‌های اپل را می‌توانستیم دور بزنیم و بازهم شاهد بودیم که کاربران زیادی در ایران می‌توانند از اپلیکیشن‌های آیفون لذت ببرند. بااین‌حال با اعمال تحریم‌های بانکی بیشتر، تمامی اپلیکیشن‌های دارای درگاه پرداخت به بانکی ایرانی از اپ‌استور حذف‌ شدند و این اتفاق باعث شروع دورانی جدید برای توسعه‌دهندگان بود.

اپ استور / appstore

نقطه تلاقی «قرارنگرفتن اپلیکیشن‌های ایرانی» و «ایجاد فروشگاه‌های غیررسمی»، جایی است که بعضی از شرکت‌های ایرانی فروشگاه نرم‌افزاری برای دستگاه‌های iOS‌ راه‌اندازی کردند. باتوجه‌به سخت‌گیری‌های اپل، برای اینکه بتوان از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده کرد، به «پروفایل سازمانی» نیاز است. استفاده از پروفایل‌های سازمانی مربوط‌به سازمان یا شرکتی خاص می‌شود که دلیلی برای انتشار اپلیکیشن در سراسر وب ندارد و فقط قصد دارد عده‌ای محدود از کاربران آن را نصب کنند. خطِ‌قرمز‌های محکمی در این قسمت وجود دارد؛ اما یکی از خطوط قرمزی که باعث شد سخت‌گیری‌های اپل چندبرابر شود، انتشار اپلیکیشن‌های کرک‌شده یا ناقض حریم شخصی در این فروشگاه‌ها با پروفایل سازمانی در ابعاد گسترده بود. شاید فکر کنید وجود نسخه‌ای کاملا رایگان از اپلیکیشن محبوب اسپاتیفای با قابلیت دانلود فقط به اندروید محدود باشد؛ ولی باید بگوییم کافی است با جست‌وجویی ساده در وب‌سایت‌های چینی یا روسی، نسخه‌ی iOS را دانلود کنید تا به‌صورت غیرمستقیم تمامی محدودیت‌های اپل را دور بزنید. از نسخه‌های پلاس برای پیام‌رسان‌های مختلف گرفته تا انواع اپلیکیشن دانلود فیلم و موزیک، بخشی تاریک از فروشگاه‌های غیررسمی به‌شمار می‌آید. تمامی این اپلیکیشن‌ها هم‌زمان با نصب، پروفایل سازمانی مخصوصی روی گوشی شما تنظیم می‌کنند که برای فعال‌سازی نیاز است از قسمت تنظیمات به Device Maanagement بروید و پروفایل مربوط را تأیید کنید

روش انتشار مستقیم اپلیکیشن از روی وب‌سایت سرویس‌دهندگان ایرانی به‌همین صورت است. چند فروشگاه نرم‌افزاری مطرح در ایران با داشتن پروفایل سازمانی توانسته بودند تعداد زیادی از اپلیکیشن‌های ایرانی را منتشر کنند. همان‌‌طورکه می‌دانید، این فروشگاه‌های مطرح در‌حال‌حاضر با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ چراکه اپل دسترسی پروفایل سازمانی آن‌ها را بسته‌ است. مسدودشدن پروفایل‌های سازمانی برای کاربران ایرانی، بسته‌شدن تمامی اپلیکیشن‌های مطرح را به‌همراه داشت. به‌عبارتِ‌دیگر، تمامی شرکت‌ها و استارتاپ‌هایی که در ایران اپلیکیشن خود را ازطریق فروشگاه‌های غیررسمی منتشر کرده بودند، به مشکل خوردند و راهی برای انتشار بی‌دردسر اپلیکیشن ندارند.

دراین‌بین، بسیاری از کاربران مسدودشدن اپلیکیشن‌های ایرانی را به گردن افراد مختلفی می‌اندازند؛ اما اگر منصفانه نگاه کنیم، فرایند چنین انتشاری از پایه اشتباه است. اپل پس از رسوایی پیش‌آمده برای گوگل و فیسبوک درباره‌ی سوءاستفاده از پروفایل‌های سازمانی، حساسیت بیشتری به‌خرج داد. بازنگری در آمار‌ استفاده از پروفایل‌های سازمانی برای شرکتی مانند اپل کار سخت و دشواری نیست؛ درنتیجه به‌‌حتم خط‌مشی سیاست اصلی، براساس گزارش افراد در پلتفرم Medium نخواهد بود. درهرصورت، حساسیت بیشتر روی پروفایل سازمانی و شرکت‌های استفاده‌کننده باعث شده اپلیکیشن‌های ایرانی منتشرشده به روش نادرست مسدود شوند. در سیاست اپل آمده که پروفایل سازمانی برای استفاده‌ی تجاری طراحی نشده و درصورت اثبات آن، پروفایل بسته خواهد شد. در‌حال‌حاضر، چه راهی پیش رو است؟

به‌‌یقین می‌توان گفت انتشار اپلیکیشن ازطریق پروفایل‌های سازمانی کاملا موقت است. برای مثال، اگر اسنپ را مثال بزنیم، با افزایش تعداد نصب و دانلود ازطریق پروفایل سازمانی، اپل به‌راحتی متوجه خواهد شد و می‌تواند دسترسی آن پروفایل را مسدود کند؛ اما در‌حال‌حاضر، تمامی شرکت‌های خدماتی در ایران پس از بسته‌شدن معروف‌ترین پروفایل سازمانی مربوط‌به فروشگاه نرم‌افزاری، به‌سراغ تعویض امضای اپلیکیشن و انتشار مجدد ازطریق پروفایل و فروشگاهی دیگر رفته‌اند. درابتدا، این کار باعث می‌شود کاربران iOS یک سرویس از دست نروند و حداقل با حذف و نصب مجدد اپلیکیشن، دسترسی آن‌ها حفظ شود. تقریبا می‌توان گفت تمامی اپلیکیشن‌های خدماتی اکنون دوباره فعال‌ شده‌اند و باید به آدرس وب‌سایت توسعه‌دهنده بروید و اپلیکیشن را مجدد دریافت و نصب کنید یا با جست‌وجو در اینترنت، فروشگاه جدید اپلیکیشن‌های ایرانی iOS را بیابید و تمامی نرم‌افزارهای مدنظرتان را از آن دانلود کنید. 

قبل از اینکه اپلیکیشن‌های مختلف امضای جدیدی به خود ببینند، نسخه‌ی تحت‌وب قرار گرفت. کافی بود از نسخه‌ی وب، میان‌بری در صفحه‌ی اصلی آیفون ایجاد کنیم تا از آن سرویس برخوردار شویم؛ اما این روش بسیار اذیت‌کننده و مشکل‌دار بود. این روش برای سرویس‌هایی مانند درخواست تاکسی یا سفارش آنلاین غذا کاربر دارد؛ ولی اپلیکیشن‌های کاربردی از آن محروم می‌شوند. حتی اگر نسخه‌ی تحت‌وب هم به‌‌طور رسمی معرفی شود، بازهم معایبی دارد که با نصب مجزای اپلیکیشن مقایسه‌کردنی نیست

اپ استور / appstore

اگر شرکت‌های فعال بازهم به‌مشکل بخورند و بازهم به‌سراغ پروفایل سازمانی دیگری بروند، با فرایندی مضحک روبه‌رو هستیم که کاربران iOS در ایران هرازچندگاهی باید تمامی اپلیکیشن‌های خود را حذف و باردیگر نصب کنند. هر پروفایل سازمانی اگر از خطِ‌قرمز اپل عبور کند، آینده‌ای کاملا نامعلوم در پیش دارد. به‌احتمال‌ زیاد اخبار منتشرشده درباره‌ی راه‌حلی جدید را در شبکه‌های اجتماعی مرور کرده‌اید. به‌نقل از کاربران شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه‌های مطرح ایران قرار است با ارائه‌ی دو راهکار، بازهم جای خود را میان کاربران ایرانی محکم‌تر کنند:

۱. دسترسی‌نداشتن به اپلیکیشن‌های ایرانی و فروشگاه‌های نرم‌افزاری غیررسمی از خارج از کشور خواهد بود. به‌نظر می‌رسد این راه‌حل فقط زمان مسدودشدن را به‌تعویق بیندازد؛

۲. چند فروشگاه نرم‌افزاری داخلی تصمیم گرفته‌اند استفاده از پروفایل سازمانی را کنار بگذارند و به‌سراغ پروفایل توسعه‌دهندگان بروند. در توسعه‌ی اپلیکیشن‌ برای سیستم‌عامل iOS، می‌توانید با پرداخت مبلغی پروفایل توسعه‌دهندگان را دراختیار بگیرید تا بدین‌ترتیب به‌ازای هر پروفایل، خارج از فروشگاه نرم‌افزاری بتوانید ۱۰۰ اپلیکیشن را نصب کنید. به‌عبارتِ‌دیگر، این پروفایل برای بررسی اپلیکیشن‌های مختلف استفاده می‌شود؛ اما ازآنجاکه بسیاری از افراد به‌دنبال دورزدن قوانین هستند، قرار است این پروفایل‌ها برای نصب اپلیکیشن‌های روزمره به‌کار گرفته شوند. به‌زبانِ‌ ساده‌تر، تمامی کاربران سرویس‌های خدماتی از درخواست تاکسی آنلاین تا سفارش غذا در سیستم‌عامل iOS قرار است توسعه‌دهندگان اپل باشند تا از اپلیکیشن‌ استفاده کنند. باتوجه‌به حجم کاربران، تعداد زیادی از این پروفایل‌ها ساخته خواهد شد و با درنظرگرفتن هزینه‌‌ی ساخت پروفایل توسعه‌دهنده، به‌نظر نمی‌رسد ارائه‌ی اپلیکیشن رایگان باقی بماند.

این دو روش کاملا موقتی است و اگر اپل بازهم متوجه شود که از هر پروفایلی استفاده‌ی تجاری شده، آن را مسدود خواهد کرد. با جست‌وجوی عبارت «اپ‌استور ایرانی» در گوگل، به نتایج بسیار زیادی برخواهید خورد که یکی‌درمیان ازکار افتاده‌اند؛ اما به‌زودی با پروفایلی دیگر فعال خواهند شد. شاید زمان فعالیت هریک به چند سال نیز برسد؛ اما درنهایت، راه‌حل رسمی و نهایی نیست. در‌حال‌حاضر، تمامی اپلیکیشن‌های موردنیاز شما در iOS مجدد امضاشده و دانلودشدنی است. تنها کافی است به وب‌سایت‌ اصلی سازنده‌ی اپلیکیشن مراجعه کنید و با حذف اپلیکیشن قدیمی، نسخه‌ی جدید را دانلود کنید

اپل برای تأیید هر اپلیکیشن در اپ‌استور، سورس‌کد اپلیکیشن را کامل بررسی می‌کند تا مشکلات امنیتی به صفر برسد؛ اما در نصب ازطریق پروفایل سازمانی، اپل هیچ نظارتی ندارد. بازهم جای امیدواری است که حداقل، کاربر دسترسی‌های اپلیکیشن را مدیریت می‌کند؛ اما می‌توان ثابت کرد اطلاعات شما به سرور‌های مختلف ارسال نمی‌شود؟ از عملکرد صحیح اپلیکیشن روی گوشی خود مطمئن هستید؟ چنین سؤالاتی بی‌پاسخ می‌مانند؛ زیرا کاربر iOS در ایران برای استفاده مجبور است چنین خطرهایی را تحمل کند.

راه‌حل قطعی برای ماندگاری دائم اپلیکیشن‌های ایرانی و به‌روزرسانی صحیح وجود ندارد و تمامی روش‌های فعلی موقتی خواهند بود تا نیازهای کاربر برطرف شود. تنها روش رسمی و دائم انتشار اپلیکیشن، استفاده از فروشگاه نرم‌افزاری رسمی اپل خواهد بود. کسی چه می‌داند شاید در آینده‌ای نه‌چندان دور، به تعداد کاربران iOS در ایران فروشگاه اپلیکیشن وجود داشته باشد.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


اینتل CPU نسل نهمی Core i9 سری H را برای لپ‌‌ تاپ‌‌ معرفی کرد

۱ فروردین ۱۳۹۸
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

اینتل در جریان رویداد توسعه‌دهندگان بازی، پردازنده‌های ۴۵ واتی نسل نهمی و نرم‌افزار ارتقایافته‌ی Graphics Command Center را معرفی کرد.

اینتل در رویداد Game Developers Conference چند محصول جدید معرفی کرد که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به پردازنده‌های سری H جدید از خانواده‌ی Core i9 و نرم‌افزار ارتقایافته‌ی Graphics Command Center را برای گرافیک‌های یکپارچه‌ی این شرکت اشاره کرد. نرم‌افزار جدید اینتل رابط کاربری بهبودیافته‌ای دارد و از قابلیتی برای بهبود عملکرد فقط با یک کلیک پشتیبانی می‌کند.

پردازنده‌های نسل نهمی سری H

اینتل جزئیات اندکی درباره‌ی پردازنده‌های سری H به‌اشتراک گذاشت و تنها به ذکر این نکته بسنده کرد که تراشه‌های ۴۵ واتی جدید، شامل مدل‌های Core i9، برای لپ‌تاپ‌های بالارده طراحی شده‌اند و در فصل دوم ۲۰۱۹، روانه‌ی بازار خواهند شد.

اینتل پیش‌تر نیز، عرضه‌ی مدل‌های سری H را اعلام کرده بود و در آن زمان نیز اطلاعات اندکی درباره‌ی مشخصات فنی این تراشه‌ها به‌اشتراک گذاشت؛ اما به‌لطف اطلاعات فاش‌شده می‌دانیم پردازنده‌های جدید اینتل با نام‌کد Comet Lake از ۸ هسته‌ی پردازشی درکنار واحد پردازش گرافیکی Gen9.5 اینتل بهره خواهند برد و احتمالا با نسخه‌ی به‌روزشده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری تولید خواهند شد.

اینتل نسل 9


در جریان رویداد روز گذشته‌، اینتل اهداف اصلی خود برای لپ‌تاپ‌های مجهز به پردازنده‌های نسل نهمی را تشریح کرد. این شرکت، تولیدکنندگان را به استفاده از Wi-Fi 6 AX200 خود برای بهبود عملکرد اپلیکیشن‌های حساس به میزان تأخیر شبکه، مانند بازی‌ها و اضافه‌کردن قابلیت مدیریت پیشرفته‌ی ترافیک تشویق می‌کند.

افزون‌براین، اینتل تولیدکنندگان را به استفاده از SSDهای جدید این شرکت موسوم به Optane Memory H10 تشویق می‌کند. حافظه‌های SSD جدید برای بهبود زمان بارگذاری اپلیکیشن‌ها و به‌دنبال آن، بهبود تجربه‌ی کاربری کامپیوترها و سرعت و عملکرد حافظه‌های اپتین اینتل را با ظرفیت و قیمت نسبتا ارزان فلش QLC ترکیب می‌کنند. همچنین، اینتل مشغول کار روی گسترش اکوسیستم تاندربولت ۳ است که با اقدام این شرکت مبنی‌بر ارائه‌ی ویژگی‌های کلیدی تاندربولت ۳ به‌عنوان بنیانی برای استاندارد USB4 هم‌خوانی دارد.

نرم‌افزار Graphics Command Center‌ اینتل

بیش از یک میلیارد کاربر از گرافیک یکپارچه‌ی اینتل استفاده می‌کنند؛ آماری که این شرکت را به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی پردازنده‌ی گرافیکی در دنیا تبدیل می‌کند. از دیرباز، اینتل به انتشار کُند به‌روزرسانی‌های روز صفر (Day-zero) برای بازی‌های جدید شناخته می‌شود؛ اما اکنون با انتشار ۱۴ به‌روزرسانی روز صفر برای ۱۵ بازی در ۱۲ ماه گذشته، سعی می‌کن وضعیت را بهبود دهد.

کنترل پنل گرافیک جدید اینتل

هم‌اکنون، اینتل مشعول فراهم‌‌کردن زمینه‌ برای از راه رسیدن معماری گرافیک Xe است که مجموعه‌ای از کارت‌های گرافیک مجزا و موتور گرافیکی جدید Gen11 را دربر خواهد گرفت. براساس اعلام اینتل، پردازنده‌های گرافیکی جدید به‌میزان محسوسی عملکرد را از سطح ترافلاپس گرفته تا پتافلاپس، ارتقا خواهند داد؛ اما درست‌ مانند هر سخت‌افزار قدرتمند دیگری، پردازنده‌های گرافیکی آتی اینتل نیز به نر‌م‌افزار توانمندی نیاز دارند؛ نرم‌افزاری که یارای رقابت با GeForce Experience انویدیا و Radeon Settings شرکت AMD را دارد.

اینتل برای بهبود کارایی گرافیک‌های کنونی و آتی نرم‌افزار Graphics Command Center جدیدی توسعه داده که نخستین به‌روزرسانی در ۵ سال گذشته برای نرم‌افزار یادشده به‌حساب می‌آید. نرم‌افزار جدید قابلیت بهینه‌سازی عملکرد پردازنده‌های گرافیکی فقط با یک کلیک را ممکن می‌کند؛ بدین‌ترتیب که نرم‌افزار به‌صورت خودکار با اسکن بازی‌ها، تنظیمات سفارشی‌سازی‌شده را اِعمال خواهد کرد. نرم‌افزار ارتقایافته‌ی اینتل اکنون رابط کاربری مینیمالیستی و مدرنی دارد.

کنترل پنل گرافیک جدید اینتل

اینتل مدعی است نرم‌افزار جدید Graphics Command Center را براساس بازخورد کاربران توسعه داده و از بازخوردهای بیشتر با انتشار برنامه‌ی بتای نرم‌افزار استقبال خواهد کرد. شما می‌توانید با کلیک روی این لینک، نرم‌افزار جدید را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنید. در‌حال‌حاضر، نرم‌افزار یادشده فقط با ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۱۷۰۹ یا بالاتر سازگاری دارد؛ بنابراین، با لینوکس یا macOS سازگار نیست. درضمن، تنها می‌توان از کامپیوترهای مجهز به گرافیک Gen9 یا جدیدتر (اسکای‌لیک و بالاتر) بهره برد. اینتل در تاریخ دیگری پشتیبانی از استریم بازی‌ها را دردسترس قرار خواهد داد. ناگفته نماند ازآنجاکه به‌روزرسانی یادشده فقط ارتقای رابط کاربری را در بطن خود دارد؛ ازاین‌رو، کنترل‌‌پنل جدید تأثیری روی عملکرد موتور گرافیکی نخواهد گذاشت.

اینتل به بهبود Graphics Command Center براساس بازخورد کاربران در شبکه‌های اجتماعی و پنل‌های Ask You Anything ردیت ادامه خواهد داد و سپس، نرم‌افزار را ازطریق کانال‌های توزیع معمول خود منتشر خواهد کرد. بدین‌ترتیب، نرم‌افزار جدید روی بسیاری از کامپیوترهای جدید نصب‌شده خواهد بود و کاربران امکان دانلود رایگان آن ازطریق وب‌سایت اینتل را خواهند داشت. توجه کنید اینتل تا زمان نامعلومی به پشتیبانی از کنترل‌‌پنل فعلی خود ادامه می‌دهد؛ اما درنهایت تمرکز کامل خود را به کنترل‌پنل جدید معطوف خواهد کرد.


اینتل به‌عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تمرکز بر جامعه‌ی هدف کاربران گیمر یا حرفه‌ای، برنامه‌ی ادیسه را آغاز کرده که به‌موجب آن، فرومی برای ارائه‌ی بازخورد و شرکت در برنامه‌های بتای اینتل دردسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از مواردی که در جریان رویداد دیروز اعلام شد، برنامه‌ی بازاریابی GameDev اینتل بود که هدف از آن برقراری ارتباط با توسعه‌دهندگان بازی برای تشویق آن‌ها به بهینه‌سازی بازی‌ها برای راهکارهای گرافیک اینتل است. همچنین، اینتل همکاری خود با Spirit AI را برای معرفی نرم‌افزار Anti-Toxicity جدید اعلام کرد؛ برنامه‌ای که با بهره‌گیری از فناوری تشخیص صدا، چت‌های آنلاین در جریان بازی‌ها را کنترل می‌کند.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


دانلود آهنگ محمد اصفهانی علی ای همای رحمت

۲۷ اسفند ۱۳۹۷
بدون نظر

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود جدیدترین آهنگ ها. انتشار گردید.

دانلود آهنگ محمد اصفهانی علی ای همای رحمت

در این پست برای شما کاربران عزیز سایت دان موزیک آهنگ محمد اصفهانی علی ای همای رحمت را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ قرار داده ایم امیدواریم و از گوش دادن آن لذت ببرید

download song | Singer: Mohammad Esfahani | Song name: Ali Ey Homaye Rahmat

With Best Quality  | With the text song Share To Mohammad Esfahani-Ali Ey Homaye Rahmat With Best Quality on your social network

دانلود آهنگ محمد اصفهانی علی ای همای رحمت

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
محمد اصفهانی علی ای همای رحمت آهنگ غمگین

 

متن آهنگ محمد اصفهانی علی ای همای رحمت

 

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را…!!!♫♪♫♪

که به ماسوی فکندی همه سایه هما را…!!!♫♪♫♪

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را…!!!♫♪♫♪

که به ماسوی فکندی همه سایه هما را…!!۱♫♪♫♪

نــاشناسی کـه به تاریکـی شب….!!!♫♪♫♪

می برد شــام یتیمان عــرب…!!!♫♪♫♪

پادشاهی که به شب برقَع پوش….!!!♫♪♫♪

می کشد بار گدایان بردوش….!!!♫♪♫♪

(علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را …!!!♫♪♫♪

(که به ماسوی فکندی همه سایه هما را….!!!♫♪♫♪

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را…!!!♫♪♫♪

که به ماسوی فکندی همه سایه هما را…!!!♫♪♫♪

دل اگر خداشناسی همه در رخ علی بین…!!۱♫♪♫♪

به علی شناختم من بخدا قسم خدا را….!!!♫♪♫♪

به علی شناختم من بخدا قسم خدا را….!!!♫♪♫♪

(علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را…!!۱♫♪♫♪

(که به ماسوی فکندی همه سایه هما را…!!۱♫♪♫♪

علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را…!!♫♪♫♪

که به ماسوی فکندی همه سایه هما را…!!!♫♪♫♪

بخــدا کـه در دو عـالم اثــر از فنــا نمانـد…!!۱♫♪♫♪

چو علی گرفته باشد سر چشمه بقا را…!۱♫♪♫♪

بخــدا کـه در دو عـالم اثــر از فنــا نمانـد…!!!♫♪♫♪

چو علی گرفته باشد سر چشمه بقا را…!!۱♫♪♫♪

برو ای گدای مسکین در خانه علی زن…!!!۱♫♪♫♪

که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را…!!!♫♪♫♪

که نگین پادشاهی دهد از کرم گدا را…!!!♫♪♫♪

درجهانی همه شور و همه شر….!!!♫♪♫♪

ها علیُّ بشر کَیف بشر….!!!♫♪♫♪

شبروان مست وِلای تو علی….!!!♫♪♫♪

جان عالم به فدای تو علی…!!!♫♪♫♪

محمد اصفهانی علی ای همای رحمت

دانلود آهنگ محمد اصفهانی علی ای همای رحمت


دانلود آهنگ محمد اصفهانی یه تیکه زمین

۲۷ اسفند ۱۳۹۷
بدون نظر

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود جدیدترین آهنگ ها. انتشار گردید.

دانلود آهنگ محمد اصفهانی یه تیکه زمین

در این پست برای شما کاربران عزیز سایت دان موزیک آهنگ محمد اصفهانی یه تیکه زمین را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ قرار داده ایم امیدواریم و از گوش دادن آن لذت ببرید

download song | Singer: Mohammad Esfahani | Song name: Ye Tike Zamin

With Best Quality  | With the text song Share To Mohammad Esfahani-Ye Tike Zamin With Best Quality on your social network

دانلود آهنگ محمد اصفهانی یه تیکه زمین

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
محمد اصفهانی یه تیکه زمین ملودی غمگین

 

متن آهنگ محمد اصفهانی یه تیکه زمین

بهشت از دست آدم رفت، از اون روزی که گندم خورد…!!♫♪♫♪

ببین چی میشه اون کس که یه جو، از حق مردم خورد…!!♫♪♫♪

کسایی که تو این دنیا حساب ما رو پیچیدن…!!!♫♪♫♪

یه روزی هر کسی باشن، حساباشونو پس می‌دن…!!!♫♪♫♪

عبادت از سر وحشت، واسه عاشق عبادت نیست…!!!♫♪♫♪

پرستش راه تسکینه، پرستیدن تجارت نیست…!!!♫♪♫♪

سر آزادگی مردن، ته دلدادگی میشه…!!!♫♪♫♪

یه وقتایی تمام دین همین آزادگی میشه…!!۱♫♪♫♪

کنار سفره‌ی خالی یه دنیا آرزو چیدن…!!۱♫♪♫♪

بفهمن آدمی، یک عمر بهت گندم نشون می‌دن….!!!♫♪♫♪

نذار بازی کنن بازم برامون با همین نقشه….!!۱♫♪♫♪

خدا هرگز کسایی رو که حق خوردن نمی‌بخشه…!!!♫♪♫♪

کسایی که به هر راهی دارن روزیتو می‌گیرن….!!!♫♪♫♪

گمونم یادشون رفته همه یک روز می‌میرن….!!!♫♪♫♪

جهان بدجور کوچیکه همه درگیر این دردیم…!!!♫♪♫♪

همه یک روز می‌فهمن چه جوری زندگی کردیم…!!!♫♪♫♪

محمد اصفهانی یه تیکه زمین

دانلود آهنگ محمد اصفهانی یه تیکه زمین


دانلود آهنگ محمد اصفهانی دیده بگشا

۲۷ اسفند ۱۳۹۷
بدون نظر

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود جدیدترین آهنگ ها. انتشار گردید.

دانلود آهنگ محمد اصفهانی دیده بگشا

در این پست برای شما کاربران عزیز سایت دان موزیک آهنگ محمد اصفهانی دیده بگشا را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ قرار داده ایم امیدواریم و از گوش دادن آن لذت ببرید

download song | Singer: Mohammad Esfahani | Song name: Dideh Begosha

With Best Quality  | With the text song Share To Mohammad Esfahani-Dideh Begosha With Best Quality on your social network

دانلود آهنگ محمد اصفهانی دیده بگشا

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
محمد اصفهانی دیده بگشا ترانه عاشقانه

 

متن آهنگ محمد اصفهانی دیده بگشا

دیده بگشا رنجِ انسان بین و سیلِ اشک و آه…!!!♫♪♫♪

کبرِ پُستان بین و جامِ جهل و فرجامِ گناه…!!♫♪♫♪

تیر و ترکش ، خون وآتش ، خشمِ سرکش ، بیمِ چاه…!!♫♪♫♪

دیده بگشا بر سِتم ، دراین فریبستان ، علی…!!♫♪♫♪

شمعِ شبهای دژم ، ماهِ غریبستان ، علی…!!!♫♪♫♪

دیده بگشا نقشِ انسان ماند با جامی تهی…!!!♫♪♫♪

سوخت لاله ، مرد لِِِِِِیلی ، خشک شد سروِ سهی…!!!♫♪♫♪

زآگهی مان جهل ماند و جهل ماند از آگهی….!!!!!!♫♪♫♪

دیده بگشا ای صنم ای ساقیِ مستان ، علی…!!♫♪♫♪

تیره شد از بیش و کم ، آیینه هستان ، علی..!!!♫♪♫♪

دیده بگشا ای صنم ای ساقیِ مستان ، علی…!!♫♪♫♪

تیره شد از بیش و کم ، آیینه هستان ، علی….!!!♫♪♫♪

محمد اصفهانی دیده بگشا

دانلود آهنگ محمد اصفهانی دیده بگشا


دانلود آهنگ محمد اصفهانی ای همه هستی

۲۶ اسفند ۱۳۹۷
بدون نظر

این مطلب از وب سایت دان موزیک • دانلود جدیدترین آهنگ ها. انتشار گردید.

دانلود آهنگ محمد اصفهانی ای همه هستی

در این پست برای شما کاربران عزیز سایت دان موزیک آهنگ محمد اصفهانی ای همه هستی را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ قرار داده ایم امیدواریم و از گوش دادن آن لذت ببرید

download song | Singer: Mohammad Esfahani | Song name: Afsaneh

With Best Quality  | With the text song Share To Mohammad Esfahani-Ey Hameh Hasti With Best Quality on your social network

دانلود آهنگ محمد اصفهانی ای همه هستی

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
محمد اصفهانی ای همه هستی ملودی غمگین

 

متن آهنگ محمد اصفهانی ای همه هستی

ای همـه هستـی ز تــو پـیــــدا شده…!!♫♪♫♪

خــاک ضعیف از تـــو تــوانـــا شده…!!♫♪♫♪

آنـچــه تغیــــر نپـذیـــرد تـویـــی…!!♫♪♫♪

وانکـــــه نـمردست ونمیــرد تــویی…!!♫♪♫♪

تــا کــرمـت راه جـهــان بــرگرفت…!!♫♪♫♪

پشت زمیــن بــار گــران بــرگـرفت…!!♫♪♫♪

تــا کــرمـت راه جـهــان بــرگرفت…!!♫♪♫♪

پشت زمیــن بــار گــران بــرگـرفت…!!♫♪♫♪

هــرکــه نــه گـویای تو خاموش بـه…!!♫♪♫♪

هــرچـــه نــه یـــاد تــو فراموش به…!!♫♪♫♪

غنچــه کمــر بستـه کـه مـا بنده ایم…!!♫♪♫♪

گــل همه تـن جـان که به تو زنده ایم…!!♫♪♫♪

غنچــه کمــر بستـه کـه مـا بنده ایم…!!♫♪♫♪

گــل همه تـن جـان که به تو زنده ایم…!!♫♪♫♪

دست از این پیـش کـه دارد کــه مـا…!!♫♪♫♪

زاری از ایــن بیش کــه دارد کـه مــا….!!!♫♪♫♪

چــاره مــا ســاز کــه بــی یـاوریـم….!!!♫♪♫♪

گـــر تـــو بـرانــی بـه که روی آوریم…!!♫♪♫♪

گـــر تـــو بـرانــی بـه که روی آوریم…!!!♫♪♫♪

ای همـه هستـی ز تــو پـیــــدا شده…!!!♫♪♫♪

خــاک ضعیف از تـــو تــوانـــا شده…!!♫♪♫♪

آنـچــه تغیــــر نپـذیـــرد تـویـــی…!!♫♪♫♪

وانکـــــه نـمردست ونمیــرد تــویی…!!!♫♪♫♪

تــا کــرمـت راه جـهــان بــرگرفت…!!♫♪♫♪

پشت زمیــن بــار گــران بــرگـرفت…!!♫♪♫♪

تــا کــرمـت راه جـهــان بــرگرفت…!!!♫♪♫♪

پشت زمیــن بــار گــران بــرگـرفت…!!!♫♪♫♪

هــرکــه نــه گـویای تو خاموش بـه…!!!♫♪♫♪

هــرچـــه نــه یـــاد تــو فراموش به….!!!♫♪♫♪

غنچــه کمــر بستـه کـه مـا بنده ایم….!!!♫♪♫♪

گــل همه تـن جـان که به تو زنده ایم….!!!♫♪♫♪

غنچــه کمــر بستـه کـه مـا بنده ایم….!!!♫♪♫♪

گــل همه تـن جـان که به تو زنده ایم…!!!♫♪♫♪

دست از این پیـش کـه دارد کــه مـا….!!!♫♪♫♪

زاری از ایــن بیش کــه دارد کـه مــا….!!!♫♪♫♪

چــاره مــا ســاز کــه بــی یـاوریـم….!!!♫♪♫♪

گـــر تـــو بـرانــی بـه که روی آوریم…!!!♫♪♫♪

گـــر تـــو بـرانــی بـه که روی آوریم….!!!!♫♪♫♪

دست از این پیـش کـه دارد کــه مـا….!!!♫♪♫♪

زاری از ایــن بیش کــه دارد کـه مــا….!!!♫♪♫♪

چــاره مــا ســاز کــه بــی یـاوریـم….!!!۱♫♪♫♪

گـــر تـــو بـرانــی بـه که روی آوریم…!!!♫♪♫♪

گـــر تـــو بـرانــی بـه که روی آوریم…!!!!♫♪♫♪

محمد اصفهانی ای همه هستی

دانلود آهنگ محمد اصفهانی ای همه هستی