Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

گوگل پلاس به خاطر نقص امنیتی به کار خود پایان می دهد

۱۷ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

به دنبال افشای خطای امنیتی گوگل پلاس و در خطر افتادن داده های خصوصی صدها هزار کاربر این پلتفرم، گوگل اعلام کرده که تا ده ماه دیگر این سرویس را از دسترس کاربران خارج خواهد کرد.

به گفته نشریه «وال استریت ژورنال» این مشکل امنیتی باعث شده اطلاعات خصوصی صدها هزار کاربر گوگل پلاس در معرض افشا قرار بگیرد؛ با این حال گوگل به خاطر ترس از لطمه خوردن اعتبارش ترجیح داده در این باره سکوت کند. بر این اساس آسیب پذیری مذکور سه سال پیاپی ادامه داشته است. گوگل پلاساز سوی دیگر کمپانی آمریکایی مدعی است که این خطا را در اوایل سال جاری مرتفع کرده و حتی توسعه‌دهندگان شخص ثالث نیز به داده ها دسترسی نداشته اند. هرچند علی رغم عدم وجود شواهد دقیق، امکان وقوع چنین رخداد ناخوشایندی رد نشده است:

ما حین توسعه گوگل پلاس معیارهای امنیتی را مد نظر قرار داده ایم و از اینرو داده های لاگ API را تنها دو هفته ذخیره می کنیم، از اینرو قادر به شناسایی کاربرانی که تحت تاثیر این خطا قرار داشته اند، نیستیم. با این وجود تجزیه و تحلیل های صورت گرفته حاکی از این است که احتمالا ۵۰۰ هزار کاربر با این چالش مواجه شده اند.

ما به شواهدی مبنی بر اطلاع توسعه دهندگان از این باگ یا سواستفاده از از داده های کاربران دست پیدا نکرده ایم.

به گفته گوگل پلتفرم مذکور در هر حال از تعداد اندکی کاربر برخوردار بوده و مدت زمان بازدید ۹۰ درصد از این کاربران نیز کمتر از ۵ ثانیه است. با این حال گول پلاس کماکان در دسترس کاربران شرکتی قرار خواهد داشت و ویژگی های جدید نیز با تمرکز بر این دسته از کاربران منتشر خواهد شد.

این کمپانی حالا در حال تمرکز روی یک شبکه اجتماعی شرکتی ایمن است. اعلام این خبر در حالی که چند ساعت بیشتر از افشای آسیب پذیری گوگل پلاس نگذشته عجیب به نظر می رسد.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


لینک کوتاه مطلب

http://chabokshoes.ir/?p=860

برچسب ها

مطالب مشابه