Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تلفن هوشمند شما با MobiLimb دستتان را نوازش می‌کند [تماشا کنید]

۱۴ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

تلفن‌های هوشمند دیوایس‌هایی منفعل و ثابتی هستند که اصولاً قرار نیست به صورت اتوماتیک حرکت کنند. حال یک تیم تحقیقاتی فرانسوی در حال پیدا کردن راهی است تا بدین شکل موبایل بتواند ارتباط بیشتری با کاربر خود برقرار کند.

MobiLimb یکی از طرح های آزمایشی این گروه تحقیقاتی بوده و در واقع یک انگشت رباتیک است که به درگاه Micro USB تلفن هوشمند وصل می‌شود. این دوایس از ۵ سروموتور، یک میکروکنترلر آردینو و یک حسگر تشکیل می‌شود و می تواند بدین شکل کارها و فعالیت‌های عجیبی را به انجام برساند. برای مثال می‌توان از آن به عنوان یک جوی استیک یا افزونه استفاده نمود. ضمن اینکه دیوایس یاد شده قادر است روی دست کاربر ضربه زده و مطلبی یا اعلانی را به او یادآوری کند.

MobiLimb توسط یک دانشجوی دکترا به نام Marc Teyssier و تیم فرانسوی‌اش طراحی شده است. این پژوهشگر عکس‌های زیادی از دیوایس یاد شده در وب سایت خود به اشتراک گذاشته و درباره‌ی آن خاطر نشان کرده:

«محبث human augmentation (استفاده از اندام رباتیک برای انسان‌های معلول) در واقع هدف دارد تا محدودیت‌های طبیعی بدن انسان را با کمک ابزار رباتیک حل کند. بر این اساس ما قصد داشتیم تا به روشی مشابه محدودیت‌های تلفن‌های هوشمند نظیر ایستایی، منفعل بودن و سکون را با یک بازوی رباتیک از بین ببریم.»

در مواجه با این انگشت رباتیک ممکن است بترسید یا حالت ناخوشایندی را تجربه کنید چرا که نحوه‌ی حرکتش ممکن است چندش آور به نظر آید و شاید برای برخی کاربران لحظاتی از فیلم‌های ترسناک را تداعی کند. برای مثال تصور کنید که لحظه‌ای گوشی را در دست گرفته‌ای و ناگهان انگشت دیگری دستتان را لمس کند.

البته شاید در آینده نزدیک MobiLimb بتواند قدری از غم و اندوه کاربران تلفن‌های هوشمند را بکاهد چرا که می‌تواند لحظه‌ای به خصوص پشت دستتان را نوازش کرده و از شما دلجویی کند.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


لینک کوتاه مطلب

http://chabokshoes.ir/?p=812

برچسب ها

مطالب مشابه