Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

تحصیل دکترا در آمریکا و ۲۰ نکته مهم برای دریافت بورسیه تحصیلی ایرانیان

۲۴ شهریور ۱۳۹۷
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

تحصیل دکترا در آمریکا نیازمند آیلتس ۶.۵ آکادمیک به بالا یا تافل اینترنتی (TOEFLiBt) نود به بالا بوده و متقاضیان می بایست در رشته های فنی و مهندسی و غیر علوم پایه، حتما مدرک GRE ارائه کنند. بعضی از دانشگاه های آمریکا از متقاضیان تحصیل در مقطع PhD، حداقل نمره برای جی آر ایی (Minimum Band Score Requirement) درخواست می کنند که در بخش وربال و ریاضی، نمره ۱۶۰ از ۱۷۰ است. هم چنین اگر به دنبال بورس هستید، حتما بخش رایتینگ خود را نمره ۴ از ۶ کسب کنید. برای اپلای بورس مقطع دکترا در آمریکا، نیازمند تماس مستقیم با اساتید دانشکده های مورد نظر هستید تا آن ها را نسبت به رزومه خود ترغیب کنید. برای این کار، بیانیه هدف (SOP) حرفه ای بنویسید.

تحصیل دکترا در آمریکا نیازمند صبوری است و پشتکار می خواهد. شما مجبورید با اساتید مختلف ساعت ها بر سر یک موضوع بحث کنید و از اسکایپ و واتس آپ برای تماس استفاده کرده و بعضا کار مشترک تحقیقاتی انجام دهید تا اساتید را نسبت به توانایی تحقیق مستقل خود ترغیب کنید. چون تحصیل دکترا در آمریکا با بورس تحصیلی، کاملا رقابتی بوده و این موضوع highly competitive بودن تحصیل، سبب می شود تا برای یک بورس، ده ها دانشجو از سراسر جهان اپلای کنند.

خوشبختانه برای دریافت بورس جهت تحصیل دکترا در آمریکا، سالانه صدها میلیون دلار به دانشگاه ها اختصاص پیدا می کند و بعید است که رزومه شما هیجان انگیز و قوی باشد و نتوانید در رشته و تخصص مورد نظر، از یکی از ایالت های آمریکا بورس تحصیلی پیدا نکنید. حضور ده ها دانشجوی ایرانی مقطع دکترا در آمریکا خود مبین این ادعاست که ایرانیان، رزومه و سابقه خوبی در میان دانشگاه های این کشور داشته و به همین خاطر، نظر روی CV دانشجویان ایرانی مثبت است و باید قدر این مثبت بودن را دانست.

سالانه صدها هزار بورس تحصیلی در اختیار دانشجویان مقطع دکترا قرار می گیرد

جهت تحصیل دکترا در آمریکا اگر ترم آخر مقطع کارشناسی ارشد هستید، بهتر است کار خود را آغاز کنید و با گرفتن آیلتس و جی آر ایی، در فرآیند اپلای قرار بگیرید. اگر می خواهید پایان نامه خود را تالیف کنید (در هر رشته ای)، بهتر است مقالات اساتید مورد نظر در دانشگاه مقصد آمریکایی را خوب بخوانید و از آن ها در پایان نامه خود استفاده کنید که cite شدن مطالب مقالات علمی اساتید دانشگاه مورد نظر شما، در آینده، برگ برنده شما برای ارتباط با faculty member خواهد بود تا متوجه شوند که شما independent researcher قابل و توانایی هستید.

همواره جهت تحصیل دکترا در امریکا به این موضوع توجه کنید که اگر رشته شما مثلا ارشد زیست شناسی هست و میخواهید برای دکترای مدیریت گردشگری و میزبانی (PhD in Hospitality Management) اپلای کنید، توصیه میکنیم که رزومه خود را قوی کنید تا در کورس رقابت قرار بگیرید. مثلا مدرک تور لیدری کسب کنید، مقالات علمی گردشگری بنویسید. در کنفرانس های بین المللی گردشگری حضور یافته و با اساتید تعامل کنید. کتاب های اساتید آمریکایی را به فارسی برگردانده یا با آن ها مقاله مشتریک کار کنید. همه  این ها، ضعف رزومه شما را جبران می کند. اما انتظار نداشته باشید که با کارشناسی ارشد فیزیک، درخواست شما برای دکترای مهندسی عمران (Civil engineering) پذیرفته شود.

تصویر ایندکس سایت دانشگاه نیومکزیکو. برای آشنایی با اطلاعات ادمیشن دانشگاه های آمریکایی به بخش admission رجوع کنید

ایالات متحده آمریکا سرزمین تنوع فرهنگی و جغرافیایی نیز می باشد، و کشوری است که همچنان مهاجران را جذب می کند و مکانی بسیار پویا از لحاظ علمی و رفاهی برای زندگی می باشد. تحصیل دکترا در امریکا برای یک فرد می تواند تجربه ای فوق العاده باشد چرا که فرد با بهترین دانشجویان از نظر تحصیلی و در محوطه ی علمی با اجتماعاتی از اقشار مختلف در تعامل علمی می باشد و آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار فرد می باشد و تجربه ی تحصیل و کار در این کشور باعث افزایش استقلال و توانایی فرهنگی و اعتماد به نفس بالا در فرد می شود.

تحصیل دکترا در آمریکا

سایت studyinusa.com یکی از سایت های خوب برای آشنایی با صدها دانشگاه آمریکا است

دانشجویان بین المللی در آمریکا

از ۲.۶ میلیون نفر دانشجوی فارغ التحصیل در کشور آمریکا بیش از ۱۰.۵ درصد از آن ها بین المللی می باشند، از سال ۲۰۰۹ تعداد دانشجویان بین المللی افزایش ۸ درصدی را داشته است .دانشجویان خارجی در ایالات متحده آمریکا، اکثرا با ارزش تلقی می شوند زیرا که این قدرت را دارند که توانایی و ایده های جدیدی را به کلاس ها ارایه دهند، اغلب دانشگاهای کشور آمریکا انجمن های مختص دانشجویان خارجی در مقطع دکترا دارند که به آن ها کمک می کند تا با محیط آموزشی خود آشنا شوند. اغلب دانشجویان تحصیل دکترا در کشور آمریکا محتملا کمک های مالی از طرف استاد به عنوان استخدام دستیار پژوهشی و یا دستیار آموزش دریافت خواهند کرد که این امر می تواند به تامین هزینه های تحصیل به دانشجویان دکترا کمک کند.

هزینه تحصیل دکترا در آمریکا

هزینه تحصیل برای تحصیل دکترا در کشور آمریکا سالانه ۲۸۰۰۰ الی ۴۰۰۰۰ هزار دلار می باشد ، اما با توجه به مقدار بودجه سرمایه گذاری شده توسط دولت آمریکا در زمینه علم و تحصیل و تحقق، اکثر دانشجویان مقطع دکترا در زمینه علوم و مهندسی مبلغ قابل توجهی از بودجه دریافت می کنند، که این مقدار بودجه می تواند ناشی از تدریس(استادیار) و یا تحقیق روی یک موپوع خاص باشد، این یک فرصت طلایی برای دانشجویان در مقطع دکترا می باشد زیرا که آنها نه تنها درآمد کسب می کنند بلکه آنها cvخود را نیز پیشرفته تر می کنند.

اشتغال دانشجویان مقطع دکترا در آمریکا

دانشجویان در مقطع دکترا اجازه کار به صورت پارت تایم ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته را دارا هستند که در طول تعطیلات تبدیل به ۴۰ ساعت در هفته نیز می شود. برای پذیرش در مقطع دکترا (مقطع پژوهشی) که بالاترین مدرک اعطایی در رشته تحصیلی پژوهش گرایی می باشد سعی در این دارد که دانشجو را برای تدریس و پژوهش دانشگاهی آماده سازد. اخذ مدرک دکترا اصولا مستلزم ۳ تا ۶ سال تحصیل به صورت مستمر بعد از مقطع کارشناسی ارشد می باشد ، بسته به رشته دانشجو و پایان نامه ای که دانشجو انتخاب می نماید ، رساله دکترا یک تحقیق فشرده می باشد که برای اخذ مدرک تکمیل شد.

شرایط پذیرش مقطع تحصیلی دکترا در کشور آمریکا

کمک هزینه برای افراد بین المللی متقاضی تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا به خصوص برای افرادی که دارای مدارک دانشگاهی مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ازدانشگاهای غیر از کانادایی و آمریکایی هستند، آسان نیست.

برای اخذ پذیرش تحصیل در مقطع دکترا در کشور آمریکا ، فرد حتما باید ابتدا دانشگاه و دانشکده محل تحصیل خود را انتخاب نماید زیرا که دیده شده بسیاری از پرونده های دانشجویان به دلیل عدم انتخاب محل تحصیلشان ، توسط هییت علمی رد شده است.

به منظور اینکه در مقطع دکترا تمرکز بیشتر روی فعالیت های تحقیقاتی می باشد، درس های آموزشی این دوره و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی و تخصصی اساتید عملا روی بخش های خاصی متمرکز می باشد، در نتیجه چنان چه پیشینه تحصیلی و تحقیقاتی متقاضی و موضوع پژوهشی رساله مقطع دکترا که در برنامه ارایه می شود statement of interest مناسب با تخصص اساتید و دانشکده و همچنین اعضای هییت علمی دانشگاه قرار نگیرد، پرونده دانشجو مردود اعلام می گردد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا در کشور آمریکا

  • ترجمه رسمی کلیه مدارک کارشناسی و ارشد (مهر دادگستری نیاز نیست)
  • دارا بودن مدرک کارشناسی ۴ ساله با معدل حداقل ۱۵
  • دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد با معدل حداقل ۱۶
  • دارا بودن ۳ توصیه نامه از اساتید مقاطع قبلی(یک بیانیه تحقیق و یک رونویسی از دانشگاه اصلی)
  • دارا بودن و تهیه statement of interest متناسب با رشته تحصیلی
  • پرداخت هزینه ثبت نام (application fee)
  • (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)مدرک زبان انگلیسی
  • مدرک GRE با نمره ۳۲۰ به بالا (هر دانشگاه نمره مخصوص به خود دارد)
  • مدرک GMAT برای رشته های مالی، بیزنس و مدیریت و حسابداری

اگر تجربه تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا دارید دیدگاه های خود را در اختیار روزیاتو قرار دهید. برای آشنایی با فرصت های بورسیه دانشگاه های امریکایی به بخش vacancy یا scholarship یا Financial aids سایت دانشگاه های آمریکایی مراجعه کنید و اطلاعات به روز دریافت کنید.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


لینک کوتاه مطلب

http://chabokshoes.ir/?p=412

برچسب ها

مطالب مشابه