Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

اریک اشمیت از سانسور اینترنت و آینده تاریک آن می گوید

۲ مهر ۱۳۹۷
بدون نظر

سلام خدمت مخاطبين سایت کفش چابک در اين پست مطالبی با ارزش و خواندنی قرار داده ایم امیدواریم با مطالعه آن نهایت استفاده را ببرید

اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید

«اریک اشمیت»، مدیرعامل سابق گوگل و رییس هیئت مدیره آلفابت معتقد است که طی یک دهه آینده دو اینترنت مجزا به وجود می آید که یکی از آنها توسط آمریکا و دیگری توسط چین اداره می شود.

اشمیت این سخنان را طی یک رویداد سرمایه گذاری خصوصی در «سان فرانسیسکو» بیان کرده است:

اگر به مقیاس کمپانی های در حال توسعه چینی، سرویس های آنها و ثروتی که در حال تولید است بنگرید، متوجه فوق العاده بودن آنها خواهید شد. شاید از نظر شما چینی ها عملکرد موفقی در استفاده از اینترنت دارند اما در آینده نقش بزرگتری ایفا خواهند کرد.

اشمیت بر این باور است که همراه با توسعه محصولات نوآورانه در این کشور، رژیمی برای کنترل و سانسور اینترنت نیز ظهور خواهد کرد که نه تنها پکن، بلکه کشورهای نه چندان مردم سالار دیگر را نیز به استفاده از این سرویس های ناقض آزادی بیان سوق خواهد داد.

اشمیت به عنوان یکی از سرشناس ترین افراد دنیای فناوری احتمالا این سخنان را بر اساس اطلاعاتی موثق بیان کرده است. در حال حاضر هم نشانه هایی از افزایش فشار چین برای سنسور بیش از پیش اینترنت به چشم می خورد که از این میان می توان به توسعه نسخه چینی موتور جستجوی گوگل اشاره کرد که قرار است دسترسی به برخی سایت ها و همچنین نتایج جستجو را مطابق نظر پکن محدود سازد.سانسور اینترنتعلاوه بر این برخی مدعی شدند گوگل به منظور کاهش محدودیت چین علیه سرویس های این کمپانی در حال توسعه یک اپلیکیشن خبرخوان اختصاصی مطابق با سیاست های این کشور است.

اشمیت معتقد است که کشورهای فعال در «کمربند و جاده چین» (BRI) از پتانسیل بالایی برای روی آوردن به زیرساخت های چینی فاقد آزادی برخوردار هستند. BRI ابتکاری از سوی دولت پکن با هدف افزایش نقش اقتصادی و سیاسی این کشور از طریق تجارت سنتی و دیجیتال با نقاط دیگر دنیا است.

شما مخاطبين عزيز سایت کفش چابک از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان بگذاريد

سایت کفش چابک


لینک کوتاه مطلب

http://chabokshoes.ir/?p=586

برچسب ها

مطالب مشابه